12.04.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12.04.2011, sygn. ITPP1/443-54/11/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-54/11/MS

Czy świadczone przez Wnioskodawcę (jako zakład opieki zdrowotnej) usługi medyczne w zakresie leczenia niepłodności, w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2011 r. korzystają ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 stycznia 2011 r. (data wpływu 17 stycznia 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia usług medycznych dotyczących leczenia bezpłodności świadczonych rzez zakładu opieki zdrowotnej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 stycznia 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia usług medycznych dotyczących leczenia bezpłodności świadczonych rzez zakładu opieki zdrowotnej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka świadczy usługi w zakresie opieki medycznej, w tym dotyczące leczenia niepłodności (wszelkie metody). Na podstawie decyzji wojewody, z dniem 6 maja 2008 r. została wpisana do rejestru zakładów opieki zdrowotnej. Świadczone przez Spółkę usługi do dnia 31 grudnia 2010 r. ujęte były w wykazie usług zwolnionych (zgodnie z załącznikiem 4 poz. 9 do ustawy o podatku od towarów i usług). Z dniem 1 stycznia 2011 r. zmianie uległy przepisy ustawy o podatku od towarów i usług m.in. wprowadzono nowe zasady ustalania prawa do stosowania stawki zwolnionej w stosunku do usług medycznych. Spółka jako zarejestrowany zakład opieki zdrowotnej spełnia podmiotowe warunki korzystania ze zwolnienia usług medycznych od podatku od towarów i usług, jej wątpliwości co do objęcia tym zwolnieniem budzi jednak kwestia uniezależnienia zakresu przedmiotowego zwolnienia od klasyfikacji PKWiU.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne