08.12.2010 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 08.12.2010, sygn. IPPP2/443-715/10-3/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-715/10-3/IZ

Wypłacane przez Wnioskodawcę premie pieniężne nie stanowią zapłaty za świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 cyt. ustawy, lecz stanowią w istocie rabat obniżający wartość konkretnych dostaw, udokumentowanych poszczególnymi fakturami, który może być dokumentowany poprzez wystawienie zbiorczej faktury korygującej do faktur sprzedaży z danego okresu rozliczeniowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 16.09.2010r. (data wpływu 20.09.2010r.) uzupełnionym pismem z dnia 25.11.2010r. (data wpływu 29.11.2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych oraz sposobu ich dokumentowania za pomocą zbiorczej faktury korygującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20.09.2010r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych oraz sposobu ich dokumentowania za pomocą zbiorczej faktury korygującej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej: Spółka) jest dystrybutorem produktów związanych z instalacjami zaopatrzenia w wodę, jej uzdatniania, regulacji instalacji oraz systemów grzewczych (armatura ogólna i zabezpieczająca, uzdatniająca, armatura grzewcza, złączki, rozdzielacze i rury).

W ramach prowadzonej działalności, Strona zawiera umowy z kontrahentami dokonującymi zakupów wyżej wskazanych produktów. Zapisy umowy lub załączników do umowy z kontrahentem, co do zasady przewidują udzielanie różnego rodzaju rabatów. Wnioskodawca planuje udzielenie kontrahentom m.in. rabatu posprzedażowego, którego wartość będzie obliczana na podstawie wartości produktów zakupionych przez danego klienta w danym okresie rozliczeniowym. Należy podkreślić, że żadne dodatkowe zachowanie kontrahenta nie będzie konieczne dla uzyskania wskazanego rabatu. W szczególności nie zobowiązuje się on do wykonywania na rzecz Wnioskodawcy jakichkolwiek świadczeń. Zobowiązania umowne wskażą jedynie na konieczność informowania Spółki o otrzymaniu faktury korygującej oraz podania numeru rachunku bankowego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne