Interpretacja indywidualna z dnia 04.10.2010, sygn. IBPP1/443-640/10/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-640/10/BM
w zakresie terminu rozliczenia faktury korygującej zwiększającej obrót
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2010r. (data wpływu 7 lipca 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczenia faktury korygującej zwiększającej obrót - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 lipca 2010r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczenia faktury korygującej zwiększającej obrót.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą zajmuje się sprzedażą telefonów komórkowych jednej z sieci telefonii komórkowej. W zależności od ilości podpisanych umów na sprzedaż telefonów, otrzymuje wynagrodzenie w formie prowizji. Prowizję nalicza sieć telefonii komórkowej w okresach miesięcznych i przesyłana jest w formie zestawienia na koniec miesiąca. Na podstawie tego zestawienia wystawiana jest faktura sprzedaży. W zestawieniach przesłanych przez sieć telefonii komórkowej, uwzględnione są tylko umowy kompletne, sprawdzone pod względem merytorycznym i formalnym, które zweryfikowane zostały również pod względem ustalenia wiarygodności potencjalnego nabywcy telefonu komórkowego. Część umów podpisanych w danym miesiącu a niespełniających powyższych kryteriów nie jest uwzględniana w wynagrodzeniu. Umowy te po uzupełnieniu braków i wyjaśnieniu wątpliwości, uwzględniane są dopiero w wynagrodzeniu poprzez dokonanie korekt w poprzednio wystawionych zestawieniach. W związku z tą zmianą korygowane są wówczas faktury sprzedaży, zwykle zwiększające obrót.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty