28.10.2010 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 28.10.2010, sygn. IBPP3/443-594/10/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-594/10/PK

przechowywania faktur wystawianych i przesyłanych drogą elektroniczną bez wykorzystania zaawansowanego podpisu elektronicznego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 200 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 30 lipca 2010r. (data wpływu 10 sierpnia 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie przechowywania faktur wystawianych i przesyłanych drogą elektroniczną bez wykorzystania zaawansowanego podpisu elektronicznego - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 sierpnia 2010r. został złożony ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie przechowywania faktur wystawianych i przesyłanych drogą elektroniczną bez wykorzystania zaawansowanego podpisu elektronicznego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi podstawową działalność gospodarczą w zakresie handlu detalicznego towarami spożywczymi. Spółka nabywa od kontrahentów krajowych i sporadycznie od kontrahentów zagranicznych produkty (towary), które następnie są sprzedawane w sieci sklepów należących do Spółki (sprzedaż detaliczna).

Całość współpracy Spółki z dostawcami towarów handlowych (dalej: kontrahenci) regulują indywidualnie podpisane długoletnie umowy handlowe. Umowy te są tworzone na podstawie standardowych wzorów umów, których zapisy przewidują wzajemną aktywną współpracę w zakresie promowania i reklamowania produktów (towarów) dostawców. Z kolei inne postanowienia umów odnoszą się do premii pieniężnych od obrotu i terminowych płatności, których udzielenie jest dokumentowane wystawianymi przez Spółkę notami obciążeniowymi.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne