Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2010, sygn. IBPP2/443-488/10/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-488/10/ASz
stawka podatku dla czynności polegającej na wykonaniu czasopism specjalistycznych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 maja 2010r. (data wpływu 31 maja 2010r.), uzupełnionym w dniu 30 sierpnia 2010r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla czynności polegającej na wykonaniu czasopism specjalistycznych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 maja 2010r. wpłynął ww. wniosek, uzupełniony pismem, które wpłynęło do tut. organu w dniu 30 sierpnia 2010r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla czynności polegającej na wykonaniu czasopism specjalistycznych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej również Spółka) zajmuje się usługami poligraficznymi oraz produkcją poligraficzną. Większość przychodu to produkcja książek i czasopism, która polega na wytworzeniu metodami poligraficznymi książek oznaczonych według PKWiU 22.11 i czasopism oznaczonych według PKWiU 22.13. Efektem końcowym procesu produkcyjnego jest książka posiadająca ISBN lub czasopismo posiadające numer ISSN. Materiały konieczne do wytworzenia książki lub czasopisma takie jak papier, karton, farby są własnością Wnioskodawcy. Wykonanie czasopisma zamawia podmiot posiadający prawo do rozpowszechniania dzieła w rozumieniu przepisów ustawy o prawach autorskich i o prawach pokrewnych. W wyniku procesu produkcyjnego powstaje nowe dobro materialne, które nie wymaga już żadnych dodatkowych procesów technologicznych, jest gotowe do przekazania ostatecznemu odbiorcy. Wnioskodawca dysponuje wykonanymi wyrobami, stawia je do dyspozycji zamawiającego i jednocześnie przekazuje odpłatnie prawo do dysponowania produktem gotowym w postaci czasopisma. Przedmiotem dostawy jest przeniesienie na wydawcę (zamawiającego) prawa do rozporządzania jak właściciel produktem materialnym (towarem) w postaci wydrukowanego czasopisma.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty