Interpretacja indywidualna z dnia 07.04.2009, sygn. ILPB3/423-66/09-4/HS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-66/09-4/HS
Czy w przypadku konieczności sprzedaży nabytego w drodze aportu przedsiębiorstwa Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wszystkie wydatki, rozumiane jak w stanowisku Wnioskodawcy (poniżej), poniesione na nabycie składników majątku, w tym w szczególności wydatki poniesione na nabycie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (z ewentualnym uwzględnieniem amortyzacji) oraz wartość firmy, która powstała przy nabyciu przedsiębiorstwa w zamian za udziały w Spółce, z uwzględnieniem wszystkich transakcji, które mogły wpłynąć na wartość majątku przedsiębiorstwa po dacie wniesienia aportu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 08 stycznia 2009 r. (data wpływu 13.01.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia kosztów uzyskania przychodów przy zbyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 stycznia 2009 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 05 marca 2009 r. (data wpływu 06.03.2009 r.) - o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia kosztów uzyskania przychodów przy zbyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
W Spółce zostanie w najbliższym czasie podniesiony kapitał zakładowy poprzez utworzenie nowych udziałów. Udziały w podwyższonym kapitale zostaną objęte w zamian za aport w postaci przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55 k.c. W skład przedsiębiorstwa wchodzą przenaszalne składniki majątkowe (w tym grunty oraz inne rzeczowe składniki majątkowe - zakład produkcyjny, maszyny, środki trwałe w budowie oraz koncesje, know-how, należności i zobowiązania).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty