Interpretacja indywidualna z dnia 20.05.2009, sygn. IPPB5/423-129/09-2/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-129/09-2/PS
CIT w zakresie skutków podatkowych wniesienia przez Stronę wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego do spółki komandytowej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 09.03.2009r. (data wpływu 16.03.2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie skutków podatkowych wniesienia przez Stronę wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego do spółki komandytowej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16.03.2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie skutków podatkowych wniesienia przez Stronę wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego do spółki komandytowej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka S.A. (dalej: Spółka) prowadzi działalność gastronomiczną na terytorium Polski oraz planuje ekspansję na rynki zagraniczne. Spółka jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: CIT) i podatku od towarów i usług (dalej: VAT).
Spółka ma prawo ochronne do zarejestrowanego znaku towarowego Pizza .
W związku z planami ekspansji, Spółka planuje wydzielić ze swoich struktur znak towarowy Pizza i przenieść go do spółki celowej, która następnie udzieliłaby pozostałym spółkom z grupy, w tym Spółce, licencji na korzystanie ze znaku towarowego.
Na skutek tej decyzji Spółka zamierza po 1 kwietnia 2009 r. założyć spółkę osobową (najprawdopodobniej spółkę komandytową dalej: Spółka Komandytowa). Następnie swój udział w spółce osobowej Spółka zamierza pokryć wkładem niepieniężnym w postaci praw do znaku towarowego. Wartość znaku towarowego wskazana w umowie Spółki Komandytowej będzie równa jego wartości rynkowej na dzień wniesienia wkładu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty