18.08.2009 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.08.2009, sygn. IBPP1/443-534/09/AZb, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-534/09/AZb

prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego oraz prawo do zwrotu różnicy podatku z tytułu użytkowanego na podstawie umowy leasingu samochodu osobowego, zakupu paliwa wykorzystywanego do napędu ww. samochodu oraz innych kosztów napraw

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 maja 2009r. (data wpływu 28 maja 2009r.), uzupełnionym pismem z dnia 27 lipca 2009r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego oraz prawa do zwrotu różnicy podatku z tytułu użytkowanego na podstawie umowy leasingu samochodu osobowego, zakupu paliwa wykorzystywanego do napędu ww. samochodu oraz innych kosztów napraw - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 maja 2009r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego oraz prawa do zwrotu różnicy podatku z tytułu użytkowanego na podstawie umowy leasingu samochodu osobowego, zakupu paliwa wykorzystywanego do napędu ww. samochodu oraz innych kosztów napraw.

Wniosek został uzupełniony pismem 27 lipca 2009r. będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z dnia 21 lipca 2009r.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca zamierza nabyć za pośrednictwem firmy leasingowej (umowa leasingu operacyjnego) pojazd w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Jako czynny podatnik VAT Wnioskodawca zamierza zaliczać do kosztów uzyskania przychodu i rozliczeń VAT zarówno ratę leasingową, jak i paliwo do tego pojazdu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne