03.11.2009 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2009, sygn. ITPP2/443-651/09/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-651/09/AW

Ustalenie okresu, za który przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu usług leasingu maszyn dziewiarskich.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 sierpnia 2009 r. (data wpływu 10 sierpnia 2009 r.), uzupełnionym w dniu 29 października 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie okresu, za który przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu usług leasingu maszyn dziewiarskich jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 sierpnia 2009 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 29 października 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie okresu, za który przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu usług leasingu maszyn dziewiarskich.

W przedmiotowym wniosku, oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka użytkuje maszyny dziewiarskie na podstawie umowy leasingu zawartej z leasingodawcą duńskim. Leasingowane maszyny wykorzystywane są wyłącznie do czynności opodatkowanych. Umowa określa m.in. termin płatności, który przypada w ostatnim dniu miesiąca, po wykonaniu usługi w danym miesiącu. Spółka z tytułu nabycia ww. usługi jest podmiotem zobowiązanym - na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług - do rozliczenia tego podatku. Zgodnie z art. 106 ust. 7 ww. ustawy, Spółka wystawia fakturę wewnętrzną, w której wykazuje kwotę podatku. Faktura sporządzana jest z chwilą powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług, tj. z upływem terminu płatności za dany miesiąc (art. 19 ust.13 pkt 4 ustawy).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne