Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2008, sygn. IPPP2/443-1430/08-2/ASi, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1430/08-2/ASi
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 września 2008r. (data wpływu 23 września 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia nieruchomości, stanowiących środki trwałe przedsiębiorstwa, a także prawa do dokonania korekty podatku naliczonego VAT z tytułu wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa aportem do spółki - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 września 2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zbycia nieruchomości, stanowiących środki trwałe przedsiębiorstwa oraz prawa do dokonania korekt podatku naliczonego VAT z tytułu wniesienia przedsiębiorstwa aportem do spółki.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Z dniem 01 kwietnia 2009 r. planowane jest wniesienie całego przedsiębiorstwa, które prowadzone jest obecnie przez osobę fizyczną, do powołanej wcześniej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wniesienie aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością całego dotychczasowego przedsiębiorstwa spowoduje, że spółka ta przejmie w całości aktywa i pasywa dotychczasowego Zakładu. Wejdzie ona więc we wszelkie prawa i przejmie wszelkie obowiązki wynikające z jego dotychczasowej działalności. Jednocześnie Strona wyjaśnia, iż poza kwestiami formalnymi takimi jak nowy numer NIP, nowy numer Regon oraz nowy numer rachunku bankowego, nie ulegną żadnym zmianom dotychczasowe zasady współpracy z obecnymi kontrahentami Zakładu. Bez zmian w stosunku do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pozostaną również tak istotne elementy wyróżniające działalność dotychczasowego Zakładu jak: przedmiot działalności i siedziba spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty