Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 10.04.2007, sygn. RO-XV/415/PDOF-71/88/JB/07, Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, sygn. RO-XV/415/PDOF-71/88/JB/07
jaką datę należy uznać za dzień poniesienia kosztu i zastosować do przeliczenia walut obcych na złote :- czy ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień wystawienia faktury przez dostawcę?- czy ostatni dzień roboczy poprzedzający przyjęcie towarów na stan magazynu ( wystawienie dokumentu PZ)?
P O S T A N O W I E N I E Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Białymstoku działając na podstawie art.14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity z 2005r. Dz. U. Nr 8 poz 60 ze. zm.), po rozpatrzeniu wniosku z dnia 10.02.2007r. stwierdza, że w przypadku zakupu przez podatnika prowadzącego księgi rachunkowe towarów handlowych w walutach obcych, udokumentowanych fakturą, za dzień poniesienia kosztu należy uznać dzień, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury, a przeliczenie kosztów na złote następuje przy zastosowaniu średniego kursu NBP obowiązującego w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym dzień poniesienia kosztu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty