Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 06.04.2007, sygn. 1425/033/415-3/07/MG, Drugi Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1425/033/415-3/07/MG
dot. rozliczenia dofinansowania otrzymanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Na podstawie:art. 14a ustawy z dnia 29.08.1997r Ordynacja podatkowa (j.t Dz. U. Nr 8 poz. 60 ze zm.)organ podatkowy stwierdza, że stanowisko podatnika wyrażone we wniosku z dnia .... w sprawie rozliczenia dofinansowania otrzymanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - jest nieprawidłowe.
Wnioskiem z dnia ..... podatnik prowadzący jednoosobowo działalność gospodarczą pod firmą X zwróciła się do Naczelnika tut. Urzędu Skarbowego o interpretację przepisów prawa podatku dochodowego od osób fizycznych.
Stan faktyczny przedstawiony we wniosku: Podatnik prowadząc działalność gospodarczą w przedsiębiorstwie posiadającym status zakładu pracy chronionej , na podstawie przepisu art.26a ustawy z dnia 27 sierpnia 1997roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( Dz. U. 123 poz. 776 ze zm.), otrzymuje co dwa miesiące dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.Dofinansowanie to przeznacza na płace zatrudnianych pracowników niepełnosprawnych. Nadwyżka będąca różnicą pomiędzy kwotą dofinansowania a kwotą wydatkowaną na płace osób niepełnosprawnych przekazywana jest , zgodnie z przepisem art.26a ust.5 pkt 2 cytowanej ustawy, na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Po zakończeniu roku kalendarzowego Podatnik zgodnie z art.26c ust.5 cyt. Ustawy, dokonuje rozliczenia i zwraca różnicę między maksymalnym otrzymanym dofinansowaniem a ryczałtem , według którego się rozlicza.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty