Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 10.05.2006, sygn. US.PD/423-5/JG/06, Warmińsko-Mazurski Urząd Skarbowy, sygn. US.PD/423-5/JG/06
1) czy w przypadku samochodów użytkowanych przez Spółkę jako samochody demonstracyjne lub zastępcze przez okres dłuższy niż rok, należy przyjąć je na środki trwałe po upływie roku od daty rejestracji?,2) czy przyjmując je na środki trwałe po upływie 1 roku od daty rejestracji, Spółka będzie miała prawo zastosować indywidualną stawkę amortyzacji tj. 30 miesięcy?
Pismem z dnia 22.02.2006r., uzupełnionym pismem z dnia 21.03.2006r., Spółka z o.o. w E. wystąpiła do Naczelnika Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Skarbowego w Olsztynie o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych.
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Spółka prowadzi działalność gospodarczą związaną z obrotem samochodami nowymi i używanymi. Zgodnie z wymogami dostawcy stawianymi dealerom, Spółka jest zobowiązana wyodrębnić z zapasu samochodów nowych, samochody zastępcze dla klientów serwisu oraz samochody demonstracyjne do jazd próbnych dla klientów salonu samochodowego. Samochody te w celu dopuszczenia do ruchu są rejestrowane. Podatek VAT jest odliczany na ogólnych zasadach. Mimo rejestracji i użytkowania tych samochodów jako "demo" lub zastępcze, są one traktowane jako towary przeznaczone do sprzedaży i ujmowane w ewidencji księgowej jako majątek obrotowy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty