Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 30.03.2006, sygn. 1409/PP/005/19/06/PK, Urząd Skarbowy w Legionowie, sygn. 1409/PP/005/19/06/PK
Czy podatnik rozpoczynający wykonywanie czynności podlegajacych VAT nie ma prawa do wystapienia z wnioskiem o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad nawet w terminie 180 dni i w związku z tym zmuszony jest wykazać tę nadwyżkę w pierwszych 12 miesiącach wykonywania tych czynnosci w rubryce deklaracji VAT-7 " kwota do przeniesienia"?
Wnioskiem z dnia 25.01.2006 roku (data wpływu 31.01.2006r.) uzupełnionym pismem z dnia 21.02.2006 roku Pani .................... zwróciła się o interpretację przepisów w zakresie zwrotu nadwyżki podatku naliczonego w przypadku wykonywania wyłącznie usług na rzecz brytyjskiego podatnika podatku od wartości dodanej, dla których miejscem świadczenia jest siedziba ich nabywcy , czyli Wielka Brytania przez podatników rozpoczynających wykonywanie czynności o których mowa w art. 5 ustawy o podatku od towarów i usług oraz podatników którzy rozpoczęli wykonywanie tych czynności w okresie krótszym niż 12 miesięcy przed złożeniem zawiadomienia o którym mowa w art. 97 ust. 1 ustawy i którzy zostali zarejestrowani jako podatnicy VAT-UE , oraz którzy nie złożyli w urzędzie skarbowym kaucji gwarancyjnej, zabezpieczenia majątkowego lub gwarancji bankowych na kwotę 250 000 zł.Pani ............... w swoim wniosku zawarła pytanie : "Czy podatnik rozpoczynający wykonywanie czynności podlegających VAT nie ma rzeczywiście prawa do wystąpienia z wnioskiem o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nawet w terminie 180 dni i w związku z tym zmuszony jest wykazywać tę nadwyżkę, w pierwszych 12 miesiącach wykonywania tych czynności w rubryce deklaracji VAT-7 - kwota do przeniesienia ?". Pani ..................... prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmów i nagrań wideo (PKD 92.11Z) i w okresie sierpień grudzień 2005 roku wykonywała wyłącznie usługi nagrywania filmów dokumentalnych na zlecenie DISCOVERY NETWORKS EUROPE, czynnego podatnika VAT-UE dla których miejscem świadczenia zgodnie z art. 27 ust. 4 i 3 ustawy o podatku od towarów i usług jest siedziba ich nabywcy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty