24.02.2006 Podatki

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 24.02.2006, sygn. 1424/1110/443/130/2005/IW, Pierwszy Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1424/1110/443/130/2005/IW

Zdaniem Podatnika można dokonać poprawy w/w błędu w drodze wystawienia noty korygującej. Skoro bowiem notą korygującą można poprawić pomyłki dotyczące jakiejkolwiek informacji wiążącej się zwłaszcza ze sprzedawcą lub nabywcą, to powinna być możliwa również całkowita zmiana danych nabywcy.

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE W dniu 25.11.2005r. Pan Zbigniew ..... wystąpił do tut. Organu podatkowego z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe, kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. Wniosek dotyczy podatku od towarów i usług. Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że w związku z dokonanymi zakupami w firmie ..... nastąpiła pomyłka w podaniu na fakturze nabywcy. Zamiast podmiotu: Zbigniew .....-Windykacja Należności, ...... fakturę wystawiono na podmiot PUH .... Krystyna ....... Firma ....... odmówiła wystawienia faktury korygującej na tę okoliczność. Pytanie Wnioskodawcy: Czy w opisanej sytuacji dopuszczalne jest korygowanie popełnionego błędu przez samego nabywcę poprzez wystawienie noty korygującej, w której zmieniłby on całkowicie dane nabywcy? Czy wobec tego Podatnik ma prawo do odliczenia podatku VAT z tych faktur uzupełnionych notami korygującymi.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne