21.12.2004 Podatki

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 21.12.2004, sygn. ZP-443/11/04, Urząd Skarbowy w Grodzisku Wielkopolskim, sygn. ZP-443/11/04

Czy transfer zawodników piłki nożnej na podstawie umów zawieranych pomiędzy klubem odstępującym a klubem pozyskującym, zarówno w kraju jak i za granicą podlega po 01 maja 2004r. opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?

Pytanie podatnika

Ze złożonego przez Podatnika zapytania wynika, iż klub sportowy działający jako sportowa spółka akcyjna dokonuje transferów zawodników piłki nożnej zmieniając ich przynależność klubową na czas określony lub nieokreślony. Transfery odbywają się na podstawie umów zawieranych pomiędzy klubem odstępującym a klubem pozyskującym, zarówno w kraju jak i za granicą. Klubowi odstępującemu przysługuje ekwiwalent za wyszkolenie i rozwój zawodnika. Klub sportowy jest podatnikiem VAT. Podatnik zamierza w przypadku transferu zawodnika piłki nożnej do klubu pozyskującego z innego państwa członkowskiego UE, będącego podatkiem od wartości dodanej , wystawiać fakturę bez VAT, uznając usługobiorcę za podmiot zobowiązany do rozliczenia podatku, a w przypadku transferu zawodnika do klubu pozyskującego z Polski wystawiać fakturę ze stawką VAT 22%. Klub rozważa też możliwość rozliczenia w\w usług jako zwolnionych od podatku na podstawie poz.11 załącznika nr4 do ustawy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne