Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 14.04.2004, sygn. PO I /415/9/04, Drugi Urząd Skarbowy w Tarnowie, sygn. PO I /415/9/04
Czy nieodpłatne użyczenie nieruchomości stanowiącej odrębność majątkową małżonki stanowi przychód z działalności gospodarczej męża?
Pytanie podatnika
Odpowiadając na pismo z dnia 15-03-2004 r. Drugiego Urzędu Skarbowego w Tarnowie, stosownie 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) udziela informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego.Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, że prgwadząc działalność gospodarczą korzysta Pan nieodpłatnie z nieruchomości (grunt i budynek mieszkalny) stanowiącej odrębną własność majątkową żony (notarialna rozdzielność majątkowa).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
