Uchwała SN z dnia 27 czerwca 2013 r., sygn. III CZP 32/13
Na postanowienie sądu pierwszej instancji w przedmiocie obniżenia opłaty egzekucyjnej (art. 49 ustęp 7 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o komornikach sądowych i egzekucji - t.j. Dz. U. z 2011 roku, nr 231, poz. 1376 ze zmianami) stronom przysługuje zażalenie.
Teza urzędowa
Sąd Najwyższy w składzie:
SSN Anna Owczarek (przewodniczący).
SSN Krzysztof Pietrzykowski,
SSN Agnieszka Piotrowska (sprawozdawca).
w sprawie z wniosku wierzyciela B. Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego w W. działającego przez C. C. Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. w W. przy uczestnictwie dłużniczki S. P. o egzekucję należności pieniężnych, po rozstrzygnięciu w Izbie Cywilnej na posiedzeniu jawnym w dniu 27 czerwca 2013 r., zagadnienia prawnego przedstawionego przez Sąd Okręgowy w B. postanowieniem z dnia 7 marca 2013 r.,
"Czy od postanowienia sądu I instancji w sprawie o obniżenie opłaty egzekucyjnej (art. 49 ust. 7 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji) przysługuje zażalenie stronom oraz komornikowi?"
podjął uchwałę:
1) Na postanowienie sądu pierwszej instancji w przedmiocie obniżenia opłaty egzekucyjnej (art. 49 ustęp 7 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji - t. j. Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1376 z późn. zm.) stronom przysługuje zażalenie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty