29.08.1995 Kadry i płace

Wyrok SN z dnia 29 sierpnia 1995 r. sygn. I PRN 38/95

Przejęcie zakładu pracy w rozumieniu art. 231 § 2 k.p. ma miejsce także wówczas, gdy dotychczasowy i przejmujący pracodawcy nie działali zgodnie dla osiągnięcia tego celu, natomiast doszło do faktycznego przejęcia majątku i zadań zakładu pracy.

Przewodniczący SSN: Teresa Flemming-Kulesza (sprawozdawca)

Sędziowie SN: Józef Iwulski, Jadwiga Skibińska-Adamowicz

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 1995 r. sprawy z powództwa Grażyny R., Dominika R., Andrzeja B., Ryszarda H. i Józefa T. przeciwko Przedsiębiorstwu Wdrożeniowo-Produkcyjnemu "P." Spółka z o.o. w G. o odszkodowanie, na skutek rewizji nadzwyczajnej Komisji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" w Gdańsku [...] od wyroku Sądu Wojewódzkiego w Gdańsku-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Gdyni z dnia 18 kwietnia 1995 r., [...]

oddalił rewizję nadzwyczajną.

Uzasadnienie

Dominik R., Andrzej B., Ryszard H., Józef T. i Grażyna R. domagali się ustalenia, że ich umowy o pracę z pozwanym Przedsiębiorstwem Wdrożeniowo-Produkcyjnym "P."- Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w G. nie wygasły wskutek porzucenia pracy, a także zasądzenia na ich rzecz odszkodowania.

Pozwany zakład pracy nie uznał powództwa i wniósł powództwo wzajemne żądając ustalenia, że powodowie porzucili pracę oraz zasądzenia odszkodowania na swoją rzecz.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty