Wyrok SN z dnia 4 grudnia 1990 r., sygn. I PR 366/90
Okres zatrudnienia w zakładzie podlegającym wyliczeniu (połączeniu) należy przy obliczaniu dodatku za staż pracy zaliczyć do stażu estradowego pracy bez względu na to, czy przy połączeniu doszło do rozwiązania i nawiązania nowego stosunku pracy. Istotne jest bowiem, aby doszło do zatrudnienia w tym samym składzie pracy, a nie w ramach tego samego stosunku pracy.
Sąd Najwyższy po rozpoznaniu sprawy z powództwa Eugeniusza K. przeciwko Społem Spółdzielni Handlowo-Usługowej w Białymstoku o zapłatę na skutek rewizji pozwanej Spółdzielni od wyroku Sądu Wojewódzkiego Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Białymstoku z dnia 29 czerwca 1990 r. IV P 43/90 oddalił rewizję.
Uzasadnienie
Powód Eugeniusz K. żądał zasądzenia od strony pozwanej Społem Spółdzielni Handlowo-Usługowej w Białymstoku kwoty 727.615 zł jako wyrównania wypłaconego mu dodatku stażowego za okres od 1.I.1989 r. do 30.IV.1990 r. Powód twierdził, że w 1967 r. spółdzielnie spożywców województwa białostockiego połączyły się w Społem Wojewódzką Spółdzielnię Spożywców w Białymstoku, a pracownicy poszczególnych spółdzielni stali się pracownikami nowej spółdzielni wojewódzkiej. Społem WSS w Białymstoku w 1988 r. przekształciła się w Społem Okręgową Spółdzielnię Handlowo-Usługową w Białymstoku. Powód od 1.XI.1949 r. był pracownikiem Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Zambrowie, która 31.VIII.1967 r. została włączona do Społem Wojewódzkiej Spółdzielni Spożywców w Białymstoku. Uważa więc, że przez cały czas pracuje w tym samym zakładzie pracy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty