Wyrok NSA z dnia 25 stycznia 2018 r., sygn. I OSK 2309/17
W art. 78 ust. 4 ustawy o promocji zatrudnienia cały fragment tekstu o brzmieniu "renty rodzinnej w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę", zapisany bez dodatkowego znaku interpunkcyjnego, oddzielony został spójnikiem "lub" od pozostałych wymienianych kolejno świadczeń warunkujących utratę statusu bezrobotnego, co powoduje, że ograniczenie wysokości wynagrodzenia należy odnosić wyłącznie do renty rodzinnej.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Marek Stojanowski Sędziowie: Sędzia NSA Jolanta Rudnicka Sędzia del. NSA Grzegorz Jankowski (spr.) po rozpoznaniu w dniu 25 stycznia 2018 roku na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej A.W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 13 czerwca 2017 r., sygn. akt III SA/Kr 452/17 w sprawie ze skargi A.W. na decyzję Wojewody M. z dnia [...] marca 2017 r. nr [...] w przedmiocie statusu osoby bezrobotnej oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 13 czerwca 2017 r., sygn. akt III SA/Kr 452/17 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę A.W. na decyzję Wojewody M. z dnia [...] marca 2017 r. nr [...] w przedmiocie statusu osoby bezrobotnej.
Ze stanu sprawy przyjętego przez Sąd pierwszej instancji wynika, że decyzją Prezydenta Miasta K. z dnia [...] sierpnia 2013 r. A.W. uzyskała status osoby bezrobotnej bez prawa do zasiłku. Decyzją tego organu z dnia [...] października 2014 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty