Logo Platforma Księgowych i Kadrowych
    Pokaż wyniki dla:
    Pokaż wyniki dla:
    uźytkownik Zaloguj się koszyk Kup dostęp
    • Twój panel
    • Tematyka
      • Podatki (607423)
      • Kadry i płace (26087)
      • Obrót gospodarczy (88806)
      • Rachunkowość firm (3837)
      • Ubezpieczenia (35894)
    • Aktualności
    • Kalkulatory
    • Porady i artykuły
    • Tematy na czasie
      • ZMIANY 2026
      • KSeF 2026
      • ZMIANY 2025
      • SYGNALIŚCI
    • Czasopisma
    • Akty prawne
    • Interpretacje
    • Orzeczenia
    • Formularze
    • Wskaźniki i stawki
    • Narzędzia i programy
      • Kursy walut
      • PKD
      • PKWiU 2015
      • KŚT ze stawkami amortyzacji
    • Terminarz
    • Wideoporady
    27.02.2018 Obrót gospodarczy

    Wyrok NSA z dnia 27 lutego 2018 r., sygn. II GSK 1369/17

    Środki unijne

     

    Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Kisielewicz Sędzia NSA Krystyna Anna Stec Sędzia del. WSA Piotr Kraczowski (spr.) Protokolant Mateusz Rogala po rozpoznaniu w dniu 13 lutego 2018 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Z. A. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 14 grudnia 2016 r., sygn. akt III SA/Wr 610/16 w sprawie ze skargi Z. A. na decyzję Dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu z dnia [...] marca 2016 r., nr [...] w przedmiocie przyznania płatności rolnośrodowiskowej w pomniejszonej wysokości oddala skargę kasacyjną

    Uzasadnienie

    Zaskarżonym wyrokiem z 14 grudnia 2016 r. sygn. akt III SA/Wr 610/16 Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę Z. A. (dalej: skarżący) na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu (dalej: Dyrektor ARiMR) z [...] marca 2016 r. nr [...] w przedmiocie płatności rolnośrodowiskowej na rok 2012.

    Ze stanu faktycznego przyjętego przez Sąd I instancji wynika, że skarżący złożył wniosek o przyznanie płatności rolnośrodowiskowej na 2012 r. deklarując 29 działek rolnych do: 1. Pakietu 2 - Rolnictwo ekologiczne: wariant 2.1 - Uprawy rolnicze, dla których zakończono okres przestawiania na powierzchni 19,64 ha i wariant 2.3 - Trwałe użytki zielone, dla których zakończono okres przestawiania na powierzchni 23,09 ha; 2. Pakietu 5 - Ochrona zagrożonych gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych na obszarach Natura 2000: wariant 5.1 - Ochrona siedlisk lęgowych ptaków na powierzchni 192,69 ha.

    Po przeprowadzeniu w 2012 r. kontroli na miejscu gospodarstwa skarżącego, Kierownik BP ARiMR w W. decyzją z [...] maja 2013 r. przyznał skarżącemu płatności rolnośrodowiskowe w pomniejszonej wysokości. Dyrektor ARiMR decyzją z [...] sierpnia 2013 r. uchylił zaskarżoną decyzję z [...] maja 2013 r. i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji. Ponownie orzekając Kierownik BP ARiMR decyzją z [...] lutego 2014 r. przyznał skarżącemu płatności rolnośrodowiskowe na 2012 r., która ponownie została uchylona przez Dyrektora ARiMR decyzją z [...] maja 2014 r. i przekazana do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji.

    ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    Powiązane dokumenty
    • Zmiany prawa – weszły w życie od 10 października do 4 grudnia 2025 r.
    • Zmiany prawa – weszły w życie od 29 maja do 13 lipca 2025 r.
    • Jak zaewidencjonować w księgach rachunkowych odprawę pośmiertną
    • Informator dla klientów biur rachunkowych – kwiecień 2025 r.
    • Więcej wpłat na Fundusz Promocji Roślin Oleistych – zmiany od 1 kwietnia 2025 r.
    ikona kłódki
    Funkcjonalności dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    • INFOR.PL
    • INFORLEX
    • GAZETA PRAWNA
    • INFORORGANIZER
    • SKLEP
    Copyright © 2025 INFOR PL S.A.