Wyrok NSA z dnia 10 grudnia 2015 r., sygn. II FSK 2613/13
Ocena prawna musi zostać w orzeczeniu wyrażona, co oznacza, iż za przedmiot związania można uznać jedynie te elementy oceny odnoszącej się do przepisów prawa, które zostały zamieszczone w treści uzasadnienia orzeczenia. Muszą one mieć postać jednoznacznych twierdzeń, sformułowanych w sposób jasny, umożliwiający ustalenie treści związania bez potrzeby podejmowania skomplikowanych zabiegów interpretacyjnych.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Małgorzata Wolf-Kalamala, Sędziowie: NSA Stefan Babiarz (sprawozdawca), NSA Danuta Małysz, Protokolant Szymon Mackiewicz, po rozpoznaniu w dniu 10 grudnia 2015 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 26 kwietnia 2013 r. sygn. akt I SA/Łd 1223/12 w sprawie ze skargi M.K. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 6 sierpnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2001 r. 1) oddala skargę kasacyjną, 2) nakazuje zwrócić Dyrektorowi Izby Skarbowej w Łodzi z kasy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi kwotę 1.310 (jeden tysiąc trzysta dziesięć) złotych tytułem zwrotu nadpłaconego wpisu od skargi kasacyjnej.
Uzasadnienie
1. Wyrokiem z dnia 26 kwietnia 2013 r., I SA/Łd 1223/12, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uchylił zaskarżoną przez M. S.(zwanego dalej skarżącym) decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 6 sierpnia 2012 r. w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2001 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty