Interpretacja indywidualna z dnia 27 listopada 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.513.2025.2.MM
Zwrot składki zdrowotnej pobranej od emerytury wypłacanej przez ZUS, stanowiący korektę nieprawidłowo pobranych składek, nadal podlega opodatkowaniu dochodowym w Polsce poprzez obowiązek doliczenia do podatku dochodowego uprzednio odliczonych kwot składek, zgodnie z art. 45 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 września 2025 r. wpłynął Pani wniosek z 1 września 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełniła go Pani pismem z 3 listopada 2025 r. (wpływ 14 listopada 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwanie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
