Wyrok NSA z dnia 2 października 2012 r., sygn. II OSK 1078/11
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Andrzej Jurkiewicz /spr./ Sędzia NSA Maria Czapska - Górnikiewicz Sędzia del. NSA Tomasz Zbrojewski Protokolant asystent sędziego Justyna Rosińska po rozpoznaniu w dniu 2 października 2012 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej D.K. i I.K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 grudnia 2010 r., sygn. akt VII SA/Wa 1223/10 w sprawie ze skargi D.K. i I.K. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] kwietnia 2010 r., znak [...] w przedmiocie uchylenia decyzji ostatecznej i nakazania rozbiórki zbiornika wodnego oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 9 grudnia 2010 r., sygn. akt VII SA/Wa 1223/10, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę D.K. i I.K. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] kwietnia 2010 r., znak [...] w przedmiocie uchylenia decyzji ostatecznej i nakazania rozbiórki zbiornika wodnego.
Wyrok ten został wydany w następującym, wskazanym przez Sąd I instancji, stanie faktyczny i prawnym sprawy:
Podczas kontroli przeprowadzonej przez Starostwo Powiatowe w K. w dniu 5 kwietnia 2005 r. oraz przez pracowników Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w dniu [...] maja 2005 r. stwierdzono wykonanie robót budowlanych związanych m.in. z pogłębianiem dna i rozbudową zbiornika wodnego usytuowanego na działkach o nr ewid. [...],[...],[...],[...], obręb ew. [...], jedn. ew. [...]. Podczas kontroli w dniu 24 maja 2005 r. ustalono wymiary zbiornika wodnego: od strony północnej - 80,20 m, od strony wschodniej - 82,00 m, od strony południowej - 76,00 m, od strony zachodniej - 83,00 m. Inwestorami przedmiotowych robót budowlanych, wykonywanych w okresie pomiędzy październikiem, a listopadem 2004 r., byli D. i I.K. Z przedłożonej przez inwestorów inwentaryzacji technicznej zbiornika z 2005 r. wynika, że powierzchnia lustra wody zbiornika wody gruntowej wynosi 0,90 ha, średnia głębokość zbiornika - 1,10 m, ilość wody retencjonowanej w zbiorniku - 9900 m³. Zbiornik powstał w wyniku modernizacji istniejącego oczka wodnego. Inwestorzy nie posiadali decyzji o pozwoleniu na budowę przedmiotowego zbiornika wodnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty