Wyrok NSA z dnia 22 marca 2012 r., sygn. II FSK 1811/10
Przy interpretacji art. 21 ust. 1 i art. 21 ust. 2b ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych należało uwzględnić definicję szkoły zawarte w ustawie o systemie oświaty, a następnie stosując powyższy przepis należało mieć na uwadze stan faktyczny sprawy.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Jerzy Rypina (sprawozdawca), Sędzia NSA Włodzimierz Kubiak, Sędzia NSA (del.) Zbigniew Romała, Protokolant Piotr Stępień, po rozpoznaniu w dniu 22 marca 2012 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Ministra Pracy I Polityki Społecznej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 10 maja 2010 r. sygn. akt III SA/Wa 8/10 w sprawie ze skargi A. C. na decyzję Ministra Pracy I Polityki Społecznej z dnia 27 października 2009 r. nr [...] w przedmiocie wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za okres od lipca 2003 r. do grudnia 2004 r. 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od Ministra Pracy I Polityki Społecznej na rzecz A. C. kwotę 1200 (słownie: tysiąc dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 10 maja 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie sygn. akt III SA/Wa 8/10 w sprawie ze skargi A. C. na decyzję Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 października 2009 r. w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania z tytułu wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za okres od lipca 2003 r. do grudnia 2004 r. uchylił zaskarżoną decyzję i stwierdził, że nie może być ona wykonana.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty