Wyrok NSA z dnia 7 grudnia 2011 r., sygn. II FSK 949/10
Nie zasługuje na uwzględnienie zarzut błędnej wykładni art. 21 ustawy o rehabilitacji osób niepełnosprawnych, gdyż brak jest podstaw do uznania, że Sąd pierwszej instancji w sposób niewłaściwy zrozumiał treść normy prawnej w przepisie tym pomieszczonej. Powołany przepis posługuje się pojęciem pracodawcy, zdefiniowanym w art. 3 Kodeksu pracy. Wedle tego przepisu pracodawcą jest jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudniają one pracowników.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Włodzimierz Kubiak (sprawozdawca), Sędzia NSA Stefan Babiarz, Sędzia NSA Anna Dumas, Protokolant Marta Sarnowiec-Cisłak, po rozpoznaniu w dniu 7 grudnia 2011 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej G. W. "V." [...] od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 grudnia 2009 r. sygn. akt III SA/Wa 1594/09 w sprawie ze skargi G. W. "V." [...] na decyzję Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 4 sierpnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji ostatecznej w sprawie określenia wysokości zobowiązania z tytułu wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za okres od stycznia 2003 r. do stycznia 2005 r. oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 18 grudnia 2009 r., sygn. akt III SA/Wa 1594/09, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę G. W. na decyzję Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 4 sierpnia 2009 r. w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji ostatecznej w sprawie zobowiązań z tytułu wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty