Postanowienie NSA z dnia 28 września 2009 r., sygn. II GZ 55/09
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący: Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego Janusz Trzciński Sędziowie NSA: Rafał Batorowicz Wojciech Chróścielewski (współsprawozdawca) Janusz Drachal (sprawozdawca) Edward Kierejczyk Andrzej Kisielewicz Józef Waksmundzki Protokolant: Magdalena Sagan po rozpoznaniu w dniu 28 września 2009 r. przy udziale prokuratora Prokuratury Krajowej Waldemara Grudzieckiego na rozprawie w Izbie Gospodarczej zażalenia Stowarzyszenia "P. R. L. R." z siedzibą w G. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Ł. z dnia 29 stycznia 2009 r. sygn. akt III SA/Łd 543/08 w zakresie odmowy dopuszczenia Stowarzyszenia "P. R. L. R." z siedzibą w G. do udziału w postępowaniu sądowoadministracyjnym w charakterze uczestnika w sprawie ze skargi "A. - F. L." Spółki z o.o. z siedzibą w K. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Ł. z dnia [...] listopada 2005 r. nr [...] w przedmiocie wprowadzenia produktu do obrotu handlowego postanawia: uchylić zaskarżone postanowienie z dnia 29 stycznia 2009 r. sygn. akt III SA/Łd 543/08 i przekazać sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Ł
Uzasadnienie
I. Pismem z dnia 17 listopada 2008 r. Stowarzyszenie "[...]" z siedzibą w G. (dalej jako: Stowarzyszenie), wniosło o dopuszczenie do udziału w postępowaniu sądowoadministracyjnym prowadzonym w sprawie ze skargi "A." [...] na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Ł. nr [...] z dnia [...] listopada 2005 r., utrzymującą w mocy decyzję organu pierwszej instancji (Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w P.).
W złożonym wniosku Stowarzyszenie wskazało, iż sprawa dotyczy zakresu jego statutowej działalności - tj. działalności na rzecz odpowiedniego rozwoju rynku leków roślinnych. Postawione cele, Stowarzyszenie realizuje poprzez: zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym; działalność wydawniczą, wystawienniczą i prasową; organizowanie spotkań, szkoleń, konkursów i konferencji; reprezentowanie interesów członków przed organami państwowymi i uczestniczenie w procesie legislacyjnym; współpracę z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami; udzielanie rady, informacji oraz pomocy rzeczowej i finansowej podmiotom zajmującym się wytwarzaniem, wprowadzeniem do obrotu i obrotem lekami roślinnymi; prowadzenie i wspomaganie działalności badawczej i naukowej, a także prowadzenie innych działań sprzyjających realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty