Wyrok NSA z dnia 23 stycznia 2009 r., sygn. I FSK 1657/07
Czynności wykonywane przez biegłego w postępowaniu sądowym, o których mowa w art. 13 pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, stanowią działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług i nie dotyczy ich wyłączenie, o którym mowa w art. 15 ust. 3 tej ustawy.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Adam Bącal, Sędzia NSA Marek Kołaczek, Sędzia WSA del. Mirella Łent (sprawozdawca), Protokolant Iwona Wtulich, po rozpoznaniu w dniu 23 stycznia 2009 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej G.S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 07 sierpnia 2007 r. sygn. akt I SA/Wr 93/07 w sprawie ze skargi G.S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia 29 listopada 2006 r. nr [...] w przedmiocie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
W zaskarżonym wyroku, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu, po rozpoznaniu sprawy ze skargi G. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia 29 listopada 2006r. w przedmiocie pisemnej interpretacji co do zakresu i podatkowego, oddalił skargę.
Decyzją Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia 29 listopada 2006 r. odmówiono, na podstawie art. 14b § 2 i art. 14b § 5 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa zmiany postanowienia Naczelnika Urzędu Skarbowego W.z dnia 11 września 2006 r. w sprawie uznania za nieprawidłowe stanowiska podatnika zawartego we wniosku z dnia 31 lipca 2006 r. o udzielenie interpretacji w sprawie opodatkowania w zakresie stosowania przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług dotyczących zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy w przypadku przekroczenia w roku podatkowym przychodu opowiadającego równowartości 10.000 EUR z tytułu sporządzania opinii z zakresu kryminalistycznych badań pisma i dokumentów oraz ekspertyz pismoznawczych przez biegłego sądowego na zlecenie organów procesowych - sądów, prokuratury i policji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
