Wyrok NSA z dnia 6 grudnia 2007 r., sygn. I FSK 27/07
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Marek Kołaczek (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Małgorzata Niezgódka - Medek Sędzia NSA Ryszard Mikosz Protokolant Karolina Szulc po rozpoznaniu w dniu 6 grudnia 2007 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej P. R. sp. z o. o. w . U. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w G. z dnia 5 września 2006 r., sygn. akt I SA/Gd 78/06 w sprawie ze skargi P. R. sp. z o. o. w U. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w G. z dnia 15 listopada 2005 r., [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za poszczególne miesiące 2002 r. 1) oddala skargę kasacyjną, 2) odstępuje od zasądzenia na rzecz Dyrektora Izby Celnej w G. zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego w całości
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 5 września 2006 r., sygn. akt I SA/Gd 78/06, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił skargę P. Spółki z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w G. z dnia 15 listopada 2005 r. w przedmiocie podatku akcyzowego za poszczególne miesiące 2002 r.
Z akt sprawy wynika następujący przebieg postępowania w sprawie. W toku przeprowadzonej kontroli ustalono, że spółka w 2002 r. sprzedawała kosmetyki pod marką "P.", zaliczane według klasyfikacji towarowej SWW do grupy wyrobów 1324-4. Ustalono także, iż odbiorcami sprzedawanych kosmetyków były hurtownie i sklepy na terenie całego kraju, jak również, że firma nie prowadziła sprzedaży detalicznej konfekcjonowanych kosmetyków. Spółka kupowała za granicą od wyspecjalizowanych producentów kosmetyki w opakowaniach zbiorczych, które nie były przeznaczone do sprzedaży detalicznej; importowała także gotowe do sprzedaży kosmetyki, które już w momencie zakupu były oznaczone znakiem firmowym spółki "P.". Jednocześnie spółka kupowała za granicą od wyspecjalizowanych producentów opakowania jednostkowe i elementy opakowań, przeznaczone do napełniania kosmetykami, jak również inne akcesoria przeznaczone do używania kosmetyków, np.: pufki do pudru, aplikatory do cieni. Na zlecenie firmy zagraniczni kontrahenci drukowali na opakowaniach jednostkowych napis "P.". Ustalono, że Spółka wykonywała szereg czynności polegających na konfekcjonowaniu poszczególnych kosmetyków, które to czynności podnosiły ich wartość użytkową. W związku z powyższym decyzją z dnia 16 czerwca 2005 r. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w G. określił Spółce zobowiązanie w podatku akcyzowym za okres: styczeń - grudzień 2002 r. w łącznej kwocie 893.935 zł.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty