Wyrok NSA z dnia 20 grudnia 2004 r., sygn. GSK 1186/04

Skoro przepis art. 150 par. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa /Dz.U. nr 137 poz. 926 ze zm./ reguluje szczególny /zastępczy/ tryb doręczania pism między innymi przez określenie terminu odbioru pisma złożonego prawidłowo w urzędzie pocztowym to nie można przyjąć, że z bezskutecznym upływem ostatniego dnia ustawowego terminu doręczenie nie nastąpiło. W takiej sytuacji należy oczywiście uznać, że doręczenie zastępcze pociągające za sobą wszelkie prawne skutki nastąpiło, zaś późniejsze wydanie przesyłki przez pocztę nie wywołuje skutków prawnych związanych z doręczeniem.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu w dniu 20 grudnia 2004 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Mariusza P., Ireneusza P. i Mirosława Sz. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 8 lipca 2004 r., SA/Sz 727/02 w sprawie ze skargi Mariusza P., Ireneusza P. i Mirosława Sz. na decyzję Prezesa Głównego Urzędu Ceł z dnia 18 marca 2002 r. w przedmiocie określenia długu celnego:

1/ uchyla zaskarżony wyrok w części dotyczącej oddalenia skargi na decyzję Prezesa Głównego Urzędu Ceł z dnia 18 marca 2002 r. w części utrzymującej w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Celnego w Szczecinie z dnia 11 września 2001 r. w części uchylającej decyzję Dyrektora Urzędu Celnego w S. z dnia 21 września 1998 r. oraz określającej kwotę długu celnego i w tym zakresie sprawę przekazuje do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Szczecinie;

2/ w pozostałym zakresie umarza postępowanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym; (...).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne