Wyrok NSA z dnia 5 października 2001 r., sygn. I SA 2384/99
Nie można przyjąć, że doszło do wykrycia nowych okoliczności lub dowodów w rozumieniu art. 145 par. 1 pkt 5 Kpa, gdy powołane przez skarżącą dowody powstały już po dacie, w której kwestionowana decyzja stała się ostateczną. Zagadnienia objęte treścią zeznań nowo wskazanych świadków było ocenione w głównym postępowaniu administracyjnym stosownie do zasady swobodnej oceny dowodów. Oceny tej nie można podważyć przez wskazanie dowodów nie istniejących w dacie orzekania przez organ i powstałych później w innym postępowaniu administracyjnym.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Longiny S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia 26 października 1999 r. (...) w przedmiocie przydział lokalu - oddala skargę.
UZASADNIENIE
Wnioskiem z dnia 17 maja 1994 r. Longina S. wystąpiła o wznowienie postępowania zakończonego decyzją Prezydenta m. st. Warszawy (...) z dnia 10 grudnia 1992 r. utrzymującą w mocy decyzję Burmistrza Gminy W.-M. (...) z dnia 1 czerwca 1992 r. o cofnięciu jej uprawnienia do części lokalu mieszkalnego nr 7 usytuowanego w W. przy ul. D. 8. We wniosku, powołując się na przesłanki z art. 145 par. 1 pkt 4 i 5 Kpa, wskazała, że na rozprawie administracyjnej w dniu 22 kwietnia 1994 r. Janina G. oświadczyła, iż zamieszkuje ona i zamieszkiwała w przedmiotowym lokalu nr 7. Powyższą okoliczność potwierdzili też świadkowie Joanna D. i Wojciech K. Janina G. zeznała nadto, że Stanisława W. prosiła ją, ażeby poświadczyła przed Komisją, że w jednym z pokoi w przedmiotowym lokalu nikt nie mieszka.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty