Wyrok NSA z dnia 24 maja 2001 r., sygn. IV SA 661/99
Przepis art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane /Dz.U. nr 89 poz. 414 ze zm./ stanowiąc o możliwości zgłoszenia sprzeciwu, nie określa z jakich powodów może on nastąpić, jednakże o jego zasadności decydują określone przesłanki a w tym np. naruszenie warunków określonych w pozwoleniu na budowę względnie wydanie decyzji nakazującej dokonania określonych zmian lub przeróbek na podstawie art. 51 ust. 1 pkt 2 Prawa budowlanego.
Naczelny Sąd Administracyjny w W. po rozpoznaniu w dniu 24 maja 2001 r. sprawy ze skargi L. Zakładów Energetycznych "L." S.A w L. na decyzję Wojewody B. z dnia 17 grudnia 1998 r. (...)w przedmiocie zgłoszenia sprzeciwu organu dotyczącego zakończenia budowy - uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji w części orzekającej o zgłoszeniu sprzeciwu w przedmiocie zakończenia robót budowlanych (...); (...).
UZASADNIENIE
Pozostaje poza sporem, że ostateczną decyzją Kierownika Urzędu Rejonowego w B.-P. z dnia 25 lipca 1995 r. zatwierdzono projekt budowlany i udzielono inwestorowi Zakładowi Energetycznemu L. S.A. "L." pozwolenia na budowę polegającego m.in. na remoncie linii SN 15 Kv Rusków 1 dł. 2.146 mb, Hruszew 1 długości 730 mb, budowie linii SN 15 Kv Hruszew 2 długości 610 mb, stacji transformatorowej, linii napowietrznej i kablowej, przedstawionych w załączniku do decyzji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty