Wyrok NSA z dnia 4 stycznia 2000 r., sygn. III SA 8293/98
Podatnik w odwołaniu od decyzji podatkowej nie musi używać terminu "zarzuty" wystarczy, że ze sformułowań odwołania wynika kwestionowanie rozstrzygnięcia, zwłaszcza gdy odwołanie wskazuje na istnienie innego stanu faktycznego niż to wynika z treści zaskarżonej decyzji.
Z kolei twierdzenia o istnieniu odmiennego stanu faktycznego mogą służyć zarzutom o sprzeczności ustaleń z treścią zebranego materiału i zarzutom o błędnym zastosowaniu przepisów prawa materialnego. Tego rodzaju sytuacja zmusza organ odwoławczy do przyjęcia, iż strona domaga się powtórnego merytorycznego załatwienia sprawy.
UZASADNIENIE
Inspektor Kontroli Skarbowej w Urzędzie Kontroli Skarbowej decyzją z dnia 18.12.1997 r. określiła Polskiemu Związkowi L. zobowiązanie w podatku od towarów i usług za czerwiec, lipiec, październik i grudzień 1996 r. oraz ustaliła dodatkowe zobowiązanie w tymże podatku przyjmując, iż w podanym wyżej okresie tenże związek sportowy świadczył usługi reklamowe na rzecz firmy "M. P." w wyniku umowy z dnia 25.04.1996 r. o sponsorowaniu narodowych reprezentacji Polski oraz o sponsorowaniu PZL.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty