05.04.2000

Wyrok NSA z dnia 5 kwietnia 2000 r., sygn. SA/Sz 41/99

Nieprzekraczalna linia zabudowy oznacza, że poza tą linią nie można lokalizować i budować żadnych obiektów, tym samym wzniesienie jakiegoś obiektu poza linią zabudowy wskazaną w części graficznej planu jest sprzeczne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Krystyny i Tadeusza P. na decyzję Wojewody Sz. z dnia 8 grudnia 1998 r. (...) w przedmiocie nakazania rozbiórki obiektu budowlanego - oddala skargę.


UZASADNIENIE

Kierownik Urzędu Rejonowego w S.-Sz. decyzją z dnia 6 października 1998 r. (...) na podstawie art. 103 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane /Dz.U. nr 89 poz. 414 ze zm./ w zw. z art. 37 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 24 października 1974 r. Prawo budowlane /Dz.U. nr 38 poz. 229 ze zm./ oraz art. 104 Kpa. nakazał rozbiórkę obiektu budowlanego /sklepu kiosku/ o konstrukcji drewnianej z płyty paździerzowej, usytuowanego przy ul. K. 28 w Ł.

W uzasadnieniu decyzji podano, że w wyniku przeprowadzonego postępowania administracyjnego ustalono, że Krystyna i Tadeusz P. zamieszkali przy ul. K. 28 w Ł., dokonali samowoli budowlanej polegającej na postawieniu sklepu - kiosku za nieprzekraczalną linią zabudowy, określoną ustaleniami planu zagospodarowania przestrzennego miasta Ł., obowiązującego w trakcie budowy obiektu. Według oświadczenia inwestora obiekt postawiono w 1991 r.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne