Interpretacja indywidualna z dnia 6 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.604.2026.5.MM
Przychód z tytułu świadczenia usług rozliczanych w okresach rozliczeniowych, określonych w umowie, powstaje w ostatnim dniu tego okresu rozliczeniowego, a nie w dniu zatwierdzenia wypłaty (Payout date); przeliczenie przychodu wyrażonego w walutach obcych powinno odbywać się po kursie z dnia poprzedzającego ten ostatni dzień okresu rozliczeniowego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:
-nieprawidłowe – w zakresie pytania nr 1 i nr 2
-prawidłowe – w zakresie pytania nr 3.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 czerwca 2026 r. wpłynął Pana wniosek z 3 czerwca 2026 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnił go Pan pismami z 7 lipca 2026 r. (wpływ 7 lipca 2026 r.), z 17 lipca 2026 r. (wpływ 17 lipca 2026 r.) oraz z 4 sierpnia 2026 r. (wpływ 4 sierpnia 2026 r.) – w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
