Interpretacja indywidualna z dnia 17 lipca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.408.2026.1.AP
Wynajem krótkoterminowy prywatny nieruchomości stanowi źródło przychodów z art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mogąc podlegać opodatkowaniu w formie ryczałtu. W braku wprowadzenia mienia do działalności gospodarczej, podatnik klasyfikuje przychód jako najem prywatny, zgodnie z uchwałą NSA II FPS 1/21.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych i zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
19 maja 2026 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej . Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
