Interpretacja indywidualna z dnia 2 lipca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.473.2026.1.MŻ
Świadczenie czynności zarządczych na podstawie kontraktu menadżerskiego przez członka zarządu, z uwagi na podporządkowanie organizacyjne, stałe wynagrodzenie oraz odpowiedzialność zleceniodawcy wobec osób trzecich, nie stanowi działalności gospodarczej zgodnie z art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o VAT, a zatem nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 czerwca 2026 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie opodatkowania podatkiem VAT wykonywanych czynności zarządczych na podstawie Kontraktu menadżerskiego.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
