Interpretacja indywidualna z dnia 25 czerwca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.260.2026.4.MM
Koszty szkoleń członków Zarządu, podjętych z wymogów umownych do efektywnego zarządzania Spółką, nie generują przychodu podatkowego. Natomiast dla szkoleń niezwiązanych bezpośrednio ze specyfiką działalności Spółki, jak studia niezwiązane z branżą, koszty te skutkują powstaniem przychodu podlegającego podatkowi dochodowemu, ze względu na osobiste korzyści Zarządzających.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych:
·w części dotyczącej kursów językowych, szkoleń w formie coachingu oraz innych szkoleń w tym studiów podyplomowych wymaganych przez Spółkę, niezbędnych do prawidłowego wykonywania obowiązków przez członków Zarządu – jest prawidłowe,
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
