Interpretacja indywidualna z dnia 24 kwietnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.227.2026.2.MŁ
Sprzedaż udziału w nieruchomości nabytego w drodze spadku nie stanowi źródła przychodu, gdy następuje po upływie pięciu lat od roku nabycia przez spadkodawcę. Jednakże, sprzedaż udziału ponad pierwotny przypadający w spadku, nabytego w ramach działu spadku, przed upływem pięciu lat od daty działu, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest:
·prawidłowe w części odpowiadającej udziałowi nabytemu przez Pana w wyniku spadku po zmarłym ojcu,
·nieprawidłowe w pozostałym zakresie.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 lutego 2026 r. wpłynął Pana wniosek z 10 lutego 2026 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnił go Pan pismem z 24 marca 2026 r. (data wpływu 24 marzec 2026 r.). Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
