Interpretacja indywidualna z dnia 16 lutego 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.772.2025.2.RST
Wnioskodawca, działający w modelu dropshippingu, realizuje dostawy towarów poza UE, nie będąc podmiotem ułatwiającym dostawę wg art. 7a ust. 1 ustawy o VAT, co skutkuje brakiem obowiązku ewidencji sprzedaży przy użyciu kas fiskalnych w Polsce.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 grudnia 2025 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania realizowanego świadczenia za dostawę towarów, miejsca opodatkowania tego świadczenia, nieuznania Wnioskodawcy za podmiot ułatwiający dostawę w rozumieniu art. 7a ust. 1 ustawy oraz braku obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej. Uzupełnił go Pan - w odpowiedzi na wezwanie - pismem 10 stycznia 2026 r. (data wpływu 12 stycznia 2026 r.). Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
