Interpretacja indywidualna z dnia 13 lutego 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.955.2025.2.KAB
Sprzedaż wydzielonych działek oraz udziału w drodze przez osobę fizyczną niepodlegającą VAT, gdy nie dokonuje działań typowych dla obrotu nieruchomościami, stanowi zarząd majątkiem prywatnym i nie podlega opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 grudnia 2025 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący nieuznania Pani za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą wydzielonych działek oraz udziału w drodze. Uzupełniła go Pani pismem z 17 stycznia 2026 r. (wpływ 17 stycznia 2026 r.) – w odpowiedzi na wezwanie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
