Interpretacja indywidualna z dnia 3 lutego 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.946.2025.1.MMA
Działalność autorska i twórcza polegająca na tworzeniu scenariuszy oraz osobistym wykonywaniu spektakli teatralnych dla dzieci, wynagradzana honorarium, spełnia kryteria zwolnienia z VAT jako usługi kulturalne zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT, przy braku sprzedaży wstępu.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 grudnia 2025 r. wpłynął Pana wniosek z o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zastosowania zwolnienia dla świadczonych usług w zakresie tworzenia autorskich scenariuszy oraz osobistym wykonywaniu spektakli teatralnych dla dzieci. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
