Zmiana interpretacji indywidualnej z dnia 14 stycznia 2026 r., Szef Krajowej Administracji Skarbowej, sygn. DOP12.8221.2.2025
Comiesięczne wpłaty na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wynikające z niespełnienia wskaźnika zatrudnienia określonego w ustawie o rehabilitacji, są wydatkami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej i nie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek, jako że nie mają charakteru sankcyjnego i pozostają w bezpośrednim związku z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa.
Zmiana interpretacji indywidualnej
Szef Krajowej Administracji Skarbowej, w związku ze stwierdzeniem nieprawidłowości interpretacji indywidualnej z 30 listopada 2022 roku nr 0111-KDIB1-3.4010.832.2022.1.JKU wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, zmienia z urzędu wymienioną interpretację uznając, że stanowisko przedstawione we wniosku z 17 listopada 2022 roku, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą i wynikającej z jej skali stanem zatrudnienia, comiesięcznie ponoszone przez Spółkę wpłaty na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (dalej: PFRON) są wydatkami związanymi z działalnością gospodarczą Spółki i nie stanowią przedmiotu opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT – .
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
