Interpretacja indywidualna z dnia 23 grudnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.1030.2025.2.AM
Wniesienie niezabudowanych nieruchomości przez Gminę aportem do Spółki stanowi czynność opodatkowaną podatkiem VAT, gdyż nie spełnia warunków do zwolnienia z wymienionych w art. 43 ust. 1 pkt 9 i 2 ustawy o VAT, a Gmina działa jako podatnik w rozumieniu art. 15 ust. 1 tej ustawy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 października 2025 r. wpłynął Państwa wniosek z 27 października 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie uznania czynności wniesienia aportem do Spółki niezabudowanych nieruchomości za transakcję niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i tym samym niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku. Uzupełnili go Państwo pismem z 28 listopada 2025 r. (wpływ 28 listopada 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
