Interpretacja indywidualna z dnia 3 października 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.489.2025.1.SK
Dla celów działalności gospodarczej gminy nie podlega opodatkowaniu nieodpłatne udostępnienie infrastruktury komunalnej w celu realizacji zadań własnych, toteż brak jest podstaw do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z jej tworzeniem lub modernizacją, jeśli nie istnieje związek z czynnościami opodatkowanymi VAT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 września 2025 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na budowie oczyszczalni ścieków oraz przebudowie Stacji Uzdatniania Wody na działkach stanowiących własność Gminy
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
