Interpretacja indywidualna z dnia 8 września 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.351.2025.1.KW
Zwrot odsetek i innych opłat pobranych na podstawie nieważnej umowy kredytu oraz umowy objętej sankcją kredytu darmowego powoduje obowiązek korekty przychodów dokonany w momencie zwrotu, co uzasadnia nowa okoliczność ujawniona po zawarciu umowy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 lipca 2025 r. wpłynął Państwa wniosek z 1 lipca 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie momentu dokonania korekty przychodu w związku ze zwrotem przez Bank odsetek i innych opłat, pobranych na podstawie nieważnej umowy kredytu lub na podstawie umowy, w stosunku do której zastosowanie ma art. 45 u.k.k. Uzupełnili go Państwo pismem - data nadania 3 lipca 2025 r. (data wpływu 8 lipca 2025 r.).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
