Interpretacja indywidualna z dnia 21 lipca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.427.2025.1.MS2
Przychody z realizacji praw z jednostek RSU, związanych z prowadzoną rękojmią działalnością gospodarczą, podlegają opodatkowaniu zryczałtowaną stawką 3% zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 lit. e) ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 kwietnia 2025 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
W dniu 9 lutego 2024 roku została Panu wydana interpretacja podatkowa numer 0114-KDIP3- 1.4011.1090.2023.2.MS2. Pana stan faktyczny się nie zmienił, tj. jest Pan osobą prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą. Przeważająca działalność gospodarcza (kod PKD) to 62.01.Z - działalność związana z oprogramowaniem.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
