Interpretacja indywidualna z dnia 14 lipca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.450.2025.4.EC
Przychód z wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej, stanowiącego zorganizowaną część przedsiębiorstwa, jest zwolniony z opodatkowania PIT na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy o PIT, o ile wkład ten jest wyodrębniony organizacyjnie, finansowo i funkcjonalnie. Spółka przejmująca musi przyjąć składniki w wartości wynikającej z ksiąg podatkowych wnoszącego.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 maja 2025 r. wpłynął Pani wniosek z 6 maja 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełniła go Pani pismem z 11 czerwca 2025 r. (wpływ 16 czerwca 2025 r.) - w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
