Interpretacja indywidualna z dnia 14 lipca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.229.2025.1.AS
Spółka nie spełniła warunków opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek od 2023 roku z uwagi na niespełnienie wymogu dotyczącego minimalnego zatrudnienia, co skutkuje obowiązkiem rozliczania się na formularzu CIT-8 za lata 2023 i 2024.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
19 maja 2025 r., za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Spółka już w 2023 r., czy dopiero w 2024 r. nie spełniła warunku zatrudnienia i powinna rozliczyć się z Urzędem Skarbowym na druku CIT-8, zamiast CIT-8E.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
